| Dyingfetus a întrebat:

Am o mare problema(dupa mine). Am scris pe o foaie, de cine imi place "x". Si colo scria eu + x etc.Eu nu sunt impreun cu x. Dar ...ieri m lasat foaie pe masa unde desigur mama s vazut-o! E groaznic! Nu mi-a zis nimic dar cum as putea sa o derutez sa nu creada sau ceva de genul.Va rog.

Răspuns Câştigător
| Vero1 a răspuns:

Eee... mi s-a intamplat si mie, mai grav decat tie. Mama mi-a spus doar ca a gasit o anumita foita in birou la mine si ca ar trebui sa vorbeasca cu mine pe acea tema. Dar nu a facut-o pana acum. Acolo scria ceva de genu"imi e dor de tine, ...mai e o luna, bla, bla, mircea, bla, bla te iubesc". Si nici pana acum nu mi-a spus nimic.

In cazul tau: comporta-te normal; daca te intreaba de acea foaie, spune ca a fost o privocare sau ca cineva ti-a furisat-o printre carti la scoala si tu ai gasit-o acasa sau ca a scris o prietena si tu trebuie sa o pastezi ca o dovada ca ea il place pe acel "x". Si in plus, daca cunoaste persoana despre care vorbesti, vorbeste-l pe acel x numai de rau(mama, nu m-as uita nici cu "posteriorul " la acel baiat; sau: ma enerveaza la culme acest x pentru ca se crede smecher si de-al de astea. Iti urez mult succes!

8 răspunsuri:
| mary a răspuns:

Deocamdata nu-i spune nimic pana ea nu-ti spune nimic.si comporta-te ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. dar daca te intreaba ii spui ca a fost o gluma de-a unei colege. ca va prosteati in ora.si ii spui intr-un mod in care te faci ca esti mirata

| Dyingfetus explică:

#mary, sigur nu o sa ma intrebe...

| viatadecacatt a răspuns:

Nu e mare chestie, probabil ea cand a vazut foaia o fi zis "s-a facut si fata mea mare se uita dupa baieti"laughing (daca e o mama intelegatoare si buna. poate o sa iti si zica si tie de ce a vazut, tu ai putea sa ii zici ca ti-a scris vreo fata pe o foaie si tu ai gasit-o in ghiozdan, sau ca ai scris tu asa ca nu avea ce face

| VoiceWithin a răspuns:

Pai... thinking daca iti spune ceva ii spui ca te-a provocat o colega cand v-ati jucat adevar sau propocare si a trebuit sa desenezi pe cineva pe care ti-a spus colega ta, si nu-i nimic serioswinking poti incerca dar nu-i spune tu nimic despre asta ca sa nu creada ca tu vrei sa o derutezi ca se prinde

| Sἶrenἶa a răspuns:

Spune. i ca jucai un anumit joc.in care trebuia sa scrii asta.asa fac eoo laughing))) devil

| gabriela09_6695 a răspuns:

Comporta-te normal se mai intampla...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i mamei tale adevarul ca nu te va certa sa-u iti va face ceva spune-i ca il iubesti ce ea nu la iubit pe tatal tau? mai bine spune-i adevarul nu-i bine sa minti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o fata care ii este foarte tare frica de mama sa atunci poti sa te duci la ea si sa ii explici ca nu era corect ce a inteles ea despre x.Sa ii expilici totul asa cum s-a petrecut