| dEnniiiii a întrebat:

Heya TPU. As avea o curiozitate sau problema ca sa zic asa. Acum cateva zile am avut banchetul [am terminat a 8a]. In clasa exista un baiat X. In a 5a lui i-a placut de mine. In a 7a am fost impreuna o saptamana, apoi dupa certuri si asa mai departe ne-am impacat si am fost 3-4 saptamani si cateva zile. In vacanta de vara eu am fost plecata la mama si in timpul ala am intrat si pe mess si asa mai departe. Din intamplare, ma rog, nu stiu cum am vorbit cu el. Mi-a spus ca ma iubeste ca vrea sa fim din nou impreuna si tot felul de dulcegarii. Toata vara am tinut-o asa. Cert e ca in toti acesti ani m-a facut sa sufar si se uita dupa alte fete si se juca cu ele ca sa ma "zgariu pe ochi". Asa se razbuna el pe mine, dar sincer chiar nu stiu de ce. Presupun ca e din cauza ca l-am refuzat, desi nu am facut-o intentionat. Iar acum, sunt impreuna cu varul sau de vreo 5-6 luni. Problema e ca dupa ce am ajuns la locul respectiv unde se tinea banchetul mi-am vazut colegii...etc, iar el la mai putin de un metru stand la o masa se mai intorsese pentru un minut doua si se uitase la mine, iar eu la el dar nu prea mult pentru ca nu voiam sa creada ca inca tin la el sau asa ceva. Altfel as fi avut probleme. Apoi, cand ne-am dus inauntru in restaurant, toate bune si frumoase, stateam la masa, vorbeam unii cu altii, ne distram. El se mai uita la mine, vorbea cu mine de parca am fi amici. Totusi ma ignora. Adica pe ringul de dans parca eram inexistenta pentru el. Dansase cu toate amicele mele si desigur si alte fete din restul claselor de a 8a, dar cu mine nu dansase deloc. In unele momente statea cu dj-ul si asa mai departe si parca simteam cu privirea lui era atintita asupra mea. Dar expresia fetei lui nu schita cam nici o emotie. Parca era pierdut in lumea lui sau asa ceva. Se da bine pe langa mine, face pe tipul de treaba si de incredere si cand colo mai are putin si ma desparte de actualul meu iubit [varul lui]. Deci ce as putea face? Ce sa cred despre comportamentul lui? Sunt chiar confuza.

P.S.: Tin sa mentionez ca inainte, in vacanta de vara el vorbea deja cu o fata si desigur a aleso pe ea in locul meu. M'am obisnuit cu ideea. Pustoaica pare cam prostuta de felul ei, adica stiti voi fetele acelea care viseaza doar la droguri si sex. Iar acum, cu o zi sau doua inainte de banchet cei doi erau certati, despartiti.

Astept pareri, sfaturi si asa mai departe.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De ce nu accepti si ideea ca totusi nu te (mai) place?

| dEnniiiii explică (pentru neutrino):

Nu e chestia ca nu accept asta...dar e oarecum ciudat, adica eu sunt cu verisorul lui si nu stiu..adica am o senzatie foarte ciudata cand vine si X si sta cu noi sau cand se uita la mine si asa mai departe. De dragul iubitului am incercat sa ma inteleg cu X, dar din cate vad el nu prea face asta. Inca tin la el dar ca la un fel de amic...nu altceva.

| ColourfulLife a răspuns:

laughing. Cand erati impreuna si se juca si cu alte fete, era ceva normal, asa fac toti baietii, dar tot pe tine te iubeste happy. Daca pe toti ii baga in seama dar pe tine nu, desi se tot uita la tine, si nu schita nici o emotie, te cam placewinking, e genul de baiat timid, caruia ii e frica sa isi exprime sentimentele, ar trebui sa vorbiti pe mess sau in realitate(mai bine smug) si sa va impacati happy. Bafta!

| dEnniiiii explică (pentru ColourfulLife):

Nu...nu era ceva normal. O facea doar ca sa ma faca geloasa si stiu asta de la varul lui. Mi-a povestit tot ce facea si de ce...si asa mai departe. Si esti sigur sau sigura ca el inca tine la mine? Pentru ca nu prea pare pentru ca inca tine la fosta lui prietena din cate am vazut si auzit