| GeOrGy2o1o a întrebat:

Am o problema si as vrea daca puteti sa ma ajutati...
Mama mea a citit o foaie pe care am scris despre prietenul meu si acum ea cu sigurantza stie. Ce ar trebui sa spun daca ma intreaba ce e cu foaia aia?
Pe ea scria: "Nu ai stiu ce e cu Narcis...sunt in pericol ca el sa se desparta de mine pentru Brandusa avand in vedere cat de mult ne-am certat ieri...Era sa ne despartim de doua ori, iar acum imi este fosrte frica "
Ce ar trebui sa fac?
fundita la cel mai logic si bun raspuns! Va rog cat mai repejior

Răspuns Câştigător
| euzictutaci a răspuns:

Buna! happy

Pai depinde si de varsta ta!
Daca o sa deshida mama ta discutia tu sa ii spui asa:,,-Aceasta hartie mi-a dat-o o prietena!'' iar daca nu merge asa cel mai bine ar fi sa-i spui adevarul dar sa-i spui ca era o relatie de prietenie si ca tu ai scris ''sa se desparata'' cu alt sens big grin!

Sper ca te-am ajutat!winking

Bye, bye! :*

fundita!batting eyelashes puppy dog eyes

P.S.: daca nu imi acorzi mie fundita plz macar vot :X!

5 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui adevarul, invata sa comunici cu parintii fiindca sunt singurii care te vor sustine neconditionat indiferent de situatie; dupa cum spuneam explica-i mamei tale care e situatia dintre tine si prietenul tau si nu iti fa griji fiindca nu cred ca o sa aiba o reactie naspa sa zic asa, probabil a trecut si ea prin aceeasi situatie candva asa ca te va intelegetongue

| pinkflower a răspuns:

Pai zi ca v-a dat la scoala (liceu, facultate) sa faceti o compunere in care este vorba de niste prieteni pe care ii cunosti (asa cum ai facut, ai scris numele prietenilor tai ) si ca a trebuit sa inventezi o poveste care nu este adevarata, si ca a trebuit sa povestesti o despartire sau ceva de genul. Sigur va merge. Bafta!

| natalia_7677 a răspuns:

Buna in primul rand incearca sa nu te mai certi cu prietenul tau si apoi ii poti spune mamei tale despre narcis fara teama si fara rusine pentru ca ea o sa stie cum este mai bine pentru tine si cum sa fi fericita. CURAJ

| fr4t3ll0 a răspuns:

Stai sa inteleg. Mama ta nu stia ca ai prieten? thinking

| ibianca a răspuns:

Spune-i mamei tale adevarul inainte ca ea sa deschida discutia si sa isi piarda o parte din incredere. Astfel, isi va da seama ca nu tii nimic ascuns(ii poti spune ca pana acum te-ai tot gandit cum sa ii povestesti, dar acum a venit momentul). Nu trebuie sa isi piarda increderea in tine, iar tu trebuie sa apelezi mereu la parinti, in special mama, pentru problemele tale. Ei te vor sustine. Deci e mai bine asa, sunt sigura ca va intelege.

P.s.: Spune-i ca acum, realizand ca pana si prietenii (iubitii) nu sunt mereu alaturi, ti-ai dat seama ca parintii sunt singurii care te sprijina. Si, poate se va reinfiripa relatia. Mult succes! love struck