| sjajsnbz a întrebat:

am o problema in dragoste, sa zic asa.
Deci, eu in clasa a 2-a sau a 3-a am avut un jurnal in care scria de cine imi place, iar jurnalul l-am lasat pe banca si toti au vazut, in clasa a 5-a pe la mijloc, baiatul de care imi place a plecat la alta scoala, iar acum sunt a 7-a.
Acum 3 zile am aflat ca are Facebook si l-am cautat si i-am scris asa
"Buna" iar el nu mi-a raspuns,mi-a dat seen,dupa i-am scris "ce faci" iarasi seen apoi i-am scris "nu ma cunosti" iar peste o ora si ceva a raspums cu "cine esti?" Iar dimineata i-am raspuns ca "fosta ta colega" seen,apoi "de ce ma ignori,cred ca nu sunt o straina" seen iar apoi "poate asa te gandesti sa imi scrii si asa fac la fel" cu un smile face iar dupa iarasi m-a lasat in seen. Nu am mai tinut legatura cu el de cand am plecat,cand eram la scoala imi mai zambea,dar nu vorbea cu mine. Ce sa fac? Credeti ca ma iubeste? Si inca ceva ft important, cred ca se va muta din oras si nu vreau sa il pierd, il iubesc, chiar daca nu am fost impreuna, dar stie(stia din jurnal ca il plac) ce sa fac? Ma iubeste oare?

Răspuns Apreciat de Editori
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Esti serioasa cand pui intrebarea asta? Sau e cont la misto?
Trecand peste asta, nu exista iubire in clasa a 7-a... (doar de parinti).
Cum sa crezi ca te iubeste cineva asa direct? Cum sa ii dai asemenea mesaje unui baiat? Vrei sa te creada o disperata? Trebuie sa stai ferma la locul tau si o sa vina baietii la tine oricum.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

O sa intelegi putin mai tarziu cum e cu iubirea.

| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai pus intr-o situatie foarte jenanta, aratandu-te cat estid e dsiperata sa-i atragi atentia unui baiat.
De iubit nu are cum sa te iubeasca, pentru ca nici nu te cunoaste!
Nu ai ce sa pierzi, pentru ca nici macar nu-l ai!
Trezeste-te la realitate fetita, ca saritul pe baieti si insistatul il pune pe fuga.
Daca baiatul ala te place, va veni singur sa-ti spuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca e un filmulet pentru copiii retarzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow, cum sa crezi ca te iubeste daca iti da seen?! Si nici n-are cum sa te iubească, atâta timp cât voi doar va vedeti, si nu ati iesit niciodată în oras amândoi...

| 1Andreee2 a răspuns:

Crede ma ca asta nu i " iubire". Nu ti spun din parere de rau, dar tu la varsta ta n ai habar ce i aia iubire. Si eu una cred ca a uitat de mult de jurnalul tau si de ce ai scris in el. Eu zic sa nu fii insistenta cu mesajele ca o sa te câștigi cu un block. laughing

| Klandestin14 a răspuns:

Nu, e doar o iubire platonică a ta. Am avut și eu asta. O sa treacă in timp, și o sa îl uiti. El e un băiețel de cât. 13-14 ani. la vârsta aia îl intereseaza sportul sau jocurile video. Iar din ce ai spus tu mai sus. nu e iubire. Am trăit și eu ceva asemanator și știu ce simți și ce este de fapt in realitate.