| Ira2002 a întrebat:

.. acum 2 zile un baiat mi-a lasat in usa un biletel si un trandafir rosu pe foaie scria Pentru Irina de la un prieten....eu nu stiam cine a fost dar vecina mi-a spus cinei el mie de mult imi place si lui tot de mine...dar problema este ca eu am 13 ani dar el 12 spunetimi daca e bine sa am iubit la aceasta virsta si ce sa fac ca sa ma placa mai mult si e bine ca sa am relatii cu el?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Diferenta de varsta nu e o problema, oricum e mica.
Daca va placeti, puteti sa incepeti o relatie, nu e nici o problema. Mai ales ca pare baiat educat.
Eu aveam prietena in grupa mica, la gradinita. Eram toata ziua de mana, imi lua apararea, statea langa mine la masa, ne pupam laughing
Deci, nu conteaza cat sunteti de mici, atat timp cat n-o sa uitati ca sunteti copii, puteti fi si 'iubiti'. E o experienta benefica pentru amandoi.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta voastra relatiile in majoritatea cazurilor sunt de simpla prietenie, fara conotatii sexuale.Din moment ce stii precis care sunt sentimentele lui fata de tine poti sa-i raspunzi fara teama si sa-i dai de inteles ca sentimentul este reciproc si din acest motiv ti-ar face placere sa deveniti prieteni. Poti fi sigura ca in cazul vostru diferenta de varsta dintre voi chiar nu conteaza pentru a deveni niste prieteni care au o relatie de prietenie frumoasa. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Puteti avea relatii de amicitie.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca simti si tu asta, da.