| dana_7058 a întrebat:

am si eu o problema.Doresc ca in vacanta de vara sa plec in strainatate si inca nu am implinit 18 ani. Va rog a ma ajuta cu postarea actelor ce imi sunt necesare pentru a pleca cu avionul? va multumesc

2 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Iti trebuie Viza pentru a trece granita, carnetul de note sau certificatul de nastere, si trebuie sa fi insotita de un adult. Daca pleci cu un grup (cu scoala de exemplu ) iti trebuie de la notar o foaie in care unul dintre parinti isi dau acordul pentru a merge acolo. Funda? Te rog. Mersi

| alexnicholas a răspuns:

Daca ai buletin poti trece cu el (numai daca este tara din UE), daca nu este din UE nu poti trece cu buletinul doar cu pasaportul.
1. Poti trece in tarile din UE cu pasabort sau buletin
2.In tarile care nu apartin de UE numai cu pasaport
CALATORIE PLACUTA big grin