| darkmyrage a întrebat:

as avea si eu o mica problema
am 15 ani.si sunt in italia momentan si nu stiu unde sa ma interesez si eu sau pe cine sa intreb daca am voie sa plec in romania cu avionul singur
va rog ajutati-ma.happy
dau funditasad
scuzati categoria. dar nu stiam unde sa il publicsad

Răspuns Câştigător
| Laura_6991 a răspuns:

Buna! avand in vedere ca ai doar 15 ani ai nevoie de procura de la ambii parintii indiferent cu ce vi in Romania. Eu pana sa fac 18 ani am plecat mereu cu cei care fac aceste curse si mereu am avut nevoie de procura. Sper ca te-am ajutat:*

3 răspunsuri:
| alexutza1183 a răspuns:

Ai voie, dar iti trebuie o hartie de la notar, cum ca parintii sau tutorele tau legal este de acord cu plecarea ta...succes!

| cryssu0896 a răspuns:

Eu cred ca poti. verisoara mea a plecat singura pe avion cand avea 7 ani. bine a conduso pana la avion au asteptato parintii

| Bogdana91 a răspuns:

Esti minor. Ai voie sa pleci din Italia doar insotit de un adult si avand imputernicire din partea ambilor parinti. Nici macar cu unul dintre parinti nu poti pleca, daca nu ai imputernicire din partea celuilalt.