| abigailemily a întrebat:

as vrea sa stiu cat e un bilet de avion le la bucuresti către Conecticcut America.Thanks everybody!

1 răspuns:
| moshulica a răspuns:

Costurile biletelor de avion se modifica in fiecare zi, posibil si de cateva ori pe zi. De ex., un bilet Bucuresti-Londra (dus-intors, la o companie low-cost) poate fi cumparat, cu 2-3 luni inainte cu 30 Euro si in ultimele zile cu peste 300! Evident, pentru aceleasi date ale calatoriilor, cu exact aceleasi avioane, deci in aceleasi conditii! Aceasta politica de preturi este aplicata de TOATE companiile, inclusiv cele de linie (gen Tarom, Lufthansa etc). De asemenea, pretul este variabil (in limite mai mici) in functie de locul de unde cumperi biletul.