| KaterinaPetrova a întrebat:

Ass vrea sa plec in Grecia. vreau sa stiu cat este taxa de autostrada va rog. mentionez ca as vrea sa merge pe autostrada 2. pe harta scrie e90. aprox 500 km. doar dus. cam cat costa? dar la intors? multumesssccc

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Http://amfostacolo.ro/....../hotel.php
Ai mai multe descrieri acolo, alege ce te interesează.
Pe autostrada Egnatia (Εγνaτιa Οδοσ, cum îi spun ei), sunt câteva puncte de taxare. Taxele sunt identice la dus și la întors. Se plătește de patru ori - o dată 1, 20 € și pe urmă de trei ori câte 2, 40 € - atât am plătit noi anul trecut între Salonic și (aproape de) Igoumenitsa.

| micuady a răspuns:

Pentru a afla distanta rutiera trebuie sa completezi campurile din formular: plecare si sosire din pagina https://harta-europei.com/harta-grecia.html