| Anemona2020 a întrebat:

Buna, ce acte îmi trebuie dacă as dori sa merg in vacanța in Turcia?!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pasaport iti trebuie ca sa poti merge in Turcia.
Mergi la regimul eliberari pasapoarte din orasul tau si iti notezi ce documente iti trebuiesc si cat costa tariful pentru eliberarea pasaportului.
Sau poti online sa afli :
https://luxpentrutine.ro/acte-pasaport/
https://www.manager.ro/......93838.html
www.pasapoarte.mai.gov.ro/indexActe1.html

5 răspunsuri:
| Anonimafarahaz2 a răspuns:

Iti trebuie viză

| gothicbat a răspuns:

Pașaport.

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimafarahaz2):

Viza nu se pune pe pasaport de organele din Turcia? eu asa stiu ca doar am fost pe acolo happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pasaport

| fanernest123 a răspuns:

Pașaport. Dacă plănuiești să stai mai mult de 90 de zile, ai nevoie și de o viză pe care o iei fie de la consulat, fie de la ambasadă. Atenție totuși: pașaportul trebuie să aibă valabilitate de minimum 6 luni până la momentul întoarcerii în România.