| sweetdana89 a întrebat:

Imi puteti spune, daca urmeaza sa plec in vacanta in Turcia, pe langa pasaport trebuie obligatoriu buletinul? Nu de alta, dar urmeaza nunta si nu vreau sa alerg dupa schimbat acte inainte de vacanta. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai pasaportul valid e ok, nu mai ai nevoie de buletin

6 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Daca iti schimbi numele, pasaportul nu mai este valabil, chiar daca acesta nu a expirat.

In cazul in care iti pastrezi numele, poti folosi pasaportul si nu mai ai nevoie si de buletin.

Pa, pa.

| doctorandus a răspuns:

In Turcia poti calatori cu buletinul, dar poti avea nevoie de viza. Viza se pune pe o foaie pe care trebuie s-o porti langa buletin.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Pasaportul este suficient pentru Turcia.
De fapt este suficient pentru orice tara din lume.

Buletinul se substituie pasaportului doar pentru tarile din Uniunea Europeana.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Nu, n-ar trebui să-ţi trebuiască. Însă, nici în Turcia n-am fost ca să ştiu, aşa că... eu îţi zic doar pe baza altor ţari, unde a fost ok doar paşaportul ( cum ar trebui să fie peste tot, asta dacă turcii nu-s mai cu moţ)

| ionutalex13 a răspuns:

Cel mai bine intreaba pe cineva de la ambasada

| Badescu_Madalina_1981 a răspuns:

Nu, daca ai pasaportul e destul