| anonim04022003 a întrebat:

Cum ați procedat cu check-inul automat prin intermediul vola? În cat timp v-au trimis tichetele de îmbarcare? Aș dori un răspuns cat mai detaliat.Vă Multumesc anticipat! (compania aeriana este Wizz air)

Răspuns Câştigător
| anonim04022003 explică:

O altă mare minciună? Deci au mai spus si alte minciuni?
Eu cumpar direct bilet de la companie pentru Luton, Anglia. Si check-in, bineinteles. Nu ma bag cu alti intermediari, indiferent cine sunt ei.

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vola vinde bilete, nu face și check-in din câte știu. Pe ăla îl faci direct la Wizz.

| darrio2007 a răspuns:

Check-inul se face la compania cu care zbori, adica la Wizz. Si nu ti-l trimit decat dupa confirmarea ca zbori cu ei. Asta inseamna check-in. De preferat online. Daca il faci in aeroport in ziua respectiva, te mai costa in plus.

| anonim04022003 explică (pentru mihai69):

Ei mi-au spus ca fac ei check-in-ul...sa înțeleg ca au spus o altă mare minciună? https://www.vola.ro/check-in_terms_conditions

| anonim04022003 explică (pentru darrio2007):

Ei au spus ca fac ei check-in-ul https://www.vola.ro/check-in_terms_conditions.Pentru a-l face la ei pe site trebuie sa introduc și altceva in afara de nume și cod de rezervare? Am cumpărat prin vola din păcate, deci nu am cont la Wizz...

| anonim04022003 explică (pentru anonim04022003):

Da, au spus foarte multe minciuni...nu recomand vola nimănui și mă gândesc serios sa le fac o reclamație. Pot face check-in-ul pe Wizz, chiar dacă nu am cont? Știti dacă se poate? Am doar codul rezervării...

| mihai69 a răspuns (pentru anonim04022003):

Da, poți face check-in fără cont.
Sau poți face ȘI cont, și check-in.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim04022003):

Posibil să ofere mai nou și serviciul ăsta. Dar eu unul nu recomand Vola; iau comisioane degeaba...

| anonim04022003 explică (pentru mihai69):

Nici eu nu recomand deloc vola și chiar iau comisioane degeaba...Din păcate, greșeală a fost făcută. Va Multumesc pentru răspuns!

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim04022003):

Poti face si fara cont.