| petrica5006 a întrebat:

Bună! Deci sa presupunem ca am casigat o excursie gratis in Europa cu avionul sau cu ceva in urma unui concurs la scoala, cum pot sa calatoresc in Europa? Ce ar trebui sa primesc? Concurs: cangurul lingvist

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti castigatorul, atunci organizatorii concursului au grija de toate si-ti vor spune si tie /parintilor ce trebuie sa faci tu, ce acte ai nevoie etc.

| haileewatson a răspuns:

Tot ce ai nevoie e scris in detaliile concursului. Ca sa calatoresti in U.E iti trebuie buletin si procura notariala de la parinti ca iti dau voie sa iesi din tara (daca esti minor).

| KR0N5TADT a răspuns:

Termenii și condițiile concursului ce spun?