| raulihno a întrebat:

Buna! Imi puteti spune va rog totul despre o excursie in Dubai? Ce am de platit daca vreau sa ma duc cu prietena fara agentie? Cand trebuie sa imi fac test covid si ce mai am de platit pe langa biletele de avion si cazare? Mai sunt ceva taxe la aeroport sau ceva de genul? Si in legatura cu pasaportul cum trebuie facut? Multumesc. Vreau sa calatoresc la buget, de aia nu as vrea agentie.

Răspuns Câştigător
| joghu22 a răspuns:

Si eu vreau sa merg in decembrie, si tot asa sunt curios. Tot ce stiu este ca, trebuie sa faci testul inainte cu 72h, care trebuie sa fie tradus in engleza sau araba. Cel putin asa am inteles. Si prin agenție poti face deoarece mi se pare convenabil, acolo spui ce buget ai si te ajuta

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

La buget, si daca patesti ceva si nu ai asigurare adios bugetul. Daca era Grecia sau Bulgaria hai ca treaca-mearga, dar acolo o sa te coste bine daca vrei tratament medical.

| raulihno explică (pentru joghu22):

Se poate in agentie sa iti faca o vacanta customizabila dupa buget? Adica nu doar din ofertele lor publicate si pe site uri?

| joghu22 a răspuns (pentru raulihno):

Da, desigur!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Wr3nch):

E 60 lei o asigurare medicala si nu are nicio legatura cu agentia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre covid afli de pe site ul mae. Pana pleci tu se modifica de 100 ori.

Cand iei biletul de avion are toate taxele incluse nu mai platesti nimic la aeroport.

Cu pasaportul care e intrebarea? Il ai la tine si aia e.

Ps. Vezi ca in Dubai unele hoteluri au probleme in a accepta cazare in aceeasi camera pentru cupluri necasatorite.

| Violleta2022 a răspuns:

Atentie, cititi cu atentie ce NU aveti voie sa faceti intr-o tara musulmana: sa nu va atingeti in public, sa nu va pupati in public, sa nu poarte fata haine transparente, decoltate, pantaloni scurti sau mulati, samd.
Cred ca ar trebui sa mergeti cu un ghid totusi, sau excursie organizata, fiidca nu-i safe sa calatoriti singuri, intr-o tara musulmana.

| sierra1 a răspuns:

Sfat amical: dacă nu știi ce și cum să faci și intrebi aici, lasă-l baltă de dubai și du-te la mamaia

| raulihno explică (pentru sierra1):

Decat sa dau 1000 e aici prietene, mai bine dau 1000 in dubai, parerea mea.

| sierra1 a răspuns (pentru raulihno):

Ne povestești la intoarcere cum ai dat 1000 pe ceva ce face 200