| Georgian22 a întrebat:

Salutare, am o nelămurire, o pun pentru ca nu am mai facut asta niciodată.
Vreau sa călătoresc la niște rude in Germania, cu avionul.
Care e treaba acum in prezent cu testul covid? Se face la aeroport? Cat costa?
Ma ajuge mai putin daca cumpar online biletul, decat la o agenție?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti intra in Germania pe baza de vaccin, dovada ca ai anticorpi sau test pe care il platesti. Esti vaccinat ai scapat si nu iti mai trebuie nimic.

Mereu biletul de avion e cel mai ieftin direct pe site ul companiei aeriene.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te ai vaccinat?