| anonim_4396 a întrebat:

Buna. In ce condiții se obține viza din România spre America pe o perioada de aproximativ o luna?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Visa turistica se obține pe 10 ani nu pe o luna. Nu trebuie decât să aplici și să mergi la interviu. Daca nu ai intenții greșite și poți demonstra că îți permiți o vacanta in SUA o vei primi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Condițiile sunt să depui cerere, să depui cererea cu un motiv relevant, și să nu fii pe vreo listă de mafioți, etc.

| haileewatson a răspuns:

Poti obtine o visa de turist. Intri pe ustraveldocs.com pe pagina cu Romania, si urmezi instructiunile de aplicare: completezi formularul de aplicare, platesti taxa de viza, strangi documentele care ti le cer ei, iti faci programare la ambasada Bucuresti pentru interviu (urmatorul loc liber e in decembrie 2022) si mergi la interviu.