| Popa_Andreea_1995_YUJ3 a întrebat:

Buna!
Plec la munte si nu stiu ce mâncare sa îmi iau!
Imi puteti da niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca ai vreo genta de plastic sau de oricare dar cat mai rigida, recomand cel mai bine niste paine din asta.
https://goo.gl/images/8duZTK

https://goo.gl/images/f52kq4

https://goo.gl/images/kGtPne

ar trebui sa o gasesti prin DM. e ambalata la 300 sau 500g, si rezista bine vreo 6 zile.

In rest, recomandarile lui Valeriu si mai ales ale Alinei sunt perfecte atunci cand nu ai frigider la indemana.
In plus, poti lua o bucata de pastrama de pui, (din aceea ambalata).
Nu recomand cremwursti, parizer din multiple motive, unul dintre ele ar fi pastrarea...
Iar conserve de pate, daca esti singura - ia ceva mic.
Nu se pastreza deloc bine, si sunt pline de chimicale.
Bananele pe caldurile astea tin maxim 4 zile, si daca le lovesti in timpul transportului, mai putin.
Ideea cu prunele si piersicile nu e rea, dar vezi sa fie mai verzi.

Se poate manca variat (partial si sanatos) chiar si atunci cand esti cu cortul, dar trebuie sa ai posibilitate de transport, adica sa mergi cu masina, sau sa fiti mai multe persoane pentru a putea cara in rucsaci toate cele necesare (resou electric, fierbator electric de apa, in care la nevoie poti fierbe legume, face ceai, sau chiar o supa instant).

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Fructe uscate, alune, conserve ton /legume, batoane proteice, biscuiti [ sunt unii buni si cu ciocolata gen cookie in kaufland + turta dulce glazuratawinking ], fructe proaspete [ mere, pere, piersici f tari, prune + banane nu f coapte - cam astea tin cateva zile ], pateuri, paine ambalata, compoturi.
Cam astea nu necesita frigider sau gatire.

| siriusblack98 a răspuns:

In functie de cat stai si in ce zona se alege mancarea. Daca stai intr-o zona in care sunt restaurante/moteluri, iti poti lua ceva sendvisuri, mancare gatita care sa tina doar pana cand ai acces la mancarea de la popas. Daca mergi cu cortul departe de civilizatie, ia-ti doar conserve de tot felul.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. ciocolata, 2. salam (uscat), 3. cascaval, 4. mere, 5. miere, 6 supe-instant. CER SENIN SI STANCA USCATA ITI DORESC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niște ovăz