| Julyly2089 a întrebat:

Buna, cam cum este vremea in Grecia prin iulie, august sau chiar iunie? E chiar atat de insuportabil de facut plaja sau de plimbat mai pe seara? Eu vreau sa merg foarte mult in Grecia, in Corfu mai exact, dar parintii mei zic ca este foarte cald si ca drumul e foarte lung. Fratele meu vrea sa mergem in Varsovia si parintii mei par ca sunt de acord. In Varsovia am merge cu avionul 2 ore si in Grecia cu masina cam 14 ore, dar le-am propus 2 opriri pana in Corfu: una in Sofia si una in Salonic. Eu clar nu vreau in Varsovia. Cine merge in Varsovia in vacanta de vara? Toata lumea merge la plaja in Grecia. Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

După jumătatea lui iulie cam până pe 20 ale lui august, temperaturile pot ajunge și până la 47-48 de grade.
Daca ai probleme mari de căldură, recomand sa optezi pentru iunie sau început de septembrie. Locuiesc in Grecia de 14 ani, in peninsula Halkidiki.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In august e cald rău în Grecia. In iunie e perfect zic eu.

Eu m as duce in Varșovia. In Grecia merge toată lumea.

| mihai69 a răspuns:

Oprirea optimă pentru drumul spre GR e la Sandanski.
În lunile "fierbinți", stai la plajă dimineața devreme și după-amiaza până noaptea. La prânz, în cameră la aer condiționat.

| MistarGoGu a răspuns:

NU Recomand! Daca nu esti in zona de coasta ( mare ) sau in insule e nasol rau!
Daca ai toleranta buna la temperaturi mari incearca! Chiar si Septembrie poate sa fie insuportabil de cald!