| Andreea_4752 a întrebat:

Pot călători cu avionul doar cu procura de la ambii părinți, fără însoțitor? Plec în acea zi și vin în următoarea.Ce informații puteți să-mi dați?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, contra unei sume insotirorul tau major va fi o persoana din echipajul de zbor

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, cu declaratia (nu procura) ambilor parinti si indicarea ca insotitor major a personalului de bord de pe avion. Sa te interesezi la compania aviatica cu care vei calatori, majoritatea companiilor solicita o suma pentru insotitor.