| anonim_4396 a întrebat:

se poate calatori cu avionul in UE doar cu buletinul, fara pasaport? Daca da, cat costa biletul de avion din Bacau-Romania pana la Roma-Italia?

3 răspunsuri:
| ClaraB a răspuns:

Se poate, in tarile membre ale UE.
din cate stiu eu, cea mai ieftina companie care are zboruri pe bacau este ryanair. poti incerca si wizz.astea sunt cele low-cost.
pretul biletului depinde de data plecarii( cu cat ti-l iei mai devreme cu atat va fi mai ieftin) si de alte optiuni- bagaj de cala, check-in in aeroport etc.

| ClaraB a răspuns:

Nu-i baga in seama, nimeni nu se naste invatat.

| mgtow a răspuns (pentru ClaraB):

Ai dreptate: in orice tara care face parte din UE poate calatori cu buletinul.