| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Salut, a calatorit cineva cu avionul in perioada asta? Sunt multe oferte de bilete gen Romania Italia dus intors 40 euro biletul este scam?
Si inca ceva, poti calatori in Italia fara pasaport? Sau trebuie sa-ti faci neaparat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Citeste intotdeauna conditiile de cumparare ale acelor bilete, ca intotdeauna exista undeva foarte jos o mentiune, scrisa cu litere foarte -foarte mici, care ar putea spune care sunt conditiile reale ale acelei promotii, posibil aplicandu-se taxe pe bagaje, ori pe rezervare de scaun samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e niciun scam.
Sunt bilete de low cost.
Trebuie doar sa ai grija la bagaje, probabil prețul e doar pentru un mic rucsacel și atât.

Italia e in UE. Îți e suficientă cartea de identitate.

| mihai69 a răspuns:

Nu e țeapă, dar nu poți alege locul și fără bagaj de cală.
Poți călători oriunde în UE doar cu cartea de identitate.

| Dragobeta a răspuns:

Perioada asta nu prea circula multi. Asa ca, le vand mai ieftin (dar niciodata sub pretul real) ca sa se ocupe locurile. Si cum spune Mihai, probabil fara bagaj de cala. Ala il platesti in plus daca ai.