| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Stiti vreun site care arata cati km sunt de la Brasov pana la Ramnicu Sarat(jud. Buzau), sau stiti voi? Va rog e URGENT
Fundawinking

Răspuns Câştigător
| Helioot a răspuns:

Http://www.portal-info.ro/......itati.html
P.S. : sunt aprox 180 de km :x

4 răspunsuri:
| mimpyan a răspuns:

Conform Google Maps, aproximativ 177 km.

| romaniaturistica a răspuns:

Exista 2 optiuni.
1. Cea mai scurta: Brasov - Intorsura Buzaului - Ramnicu Sarat 177km, aproximativ 2h 40min. (DN10 si DJ203K)
2. Varianta lunga,: Brasov - Ploiesti - Buzau - Ramnicu Sarat, 216km, 3h 30 minute, (DN1/E60 si DN1B)
Ambele drumuri sunt in buna coditie, drumul pe la Intorsura contine mai multe serpentine.