| Neacsu_Alina_1998 a întrebat:

Suntem o clasa de AMG(asistenti medicali generalisti) si vrem sa mergem intr-o excursie dar nu avem idei. Unde am putea merge? Am vrea sa fie si ceva pe domeniul nostru de vizitat

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreti sa mergeti in excursie la spital?

| love1996 a răspuns:

La morga. E cel mai bun loc pentru medici din Romania, avand in vedere ca ei acolo isi duc 90% din pacienti. Sa vedeti ce distractie e acolo

| CarcotasulVesel a răspuns:

Turism medical nu am auzit pana acum
mor de curiozitate, ce ar putea fi "domeniul vostru"?
un exemplu, un singur exemplu te rog, pentru ca, CHIAR nu pot sa imi imaginez

poate, poate, POATE un muzeu cu istoria medicala, mai ales despre instrumentar medical, insa asta e istorie, nu "domeniu"

deci, poate am un nume aiurea, si nu pare ca vorbesc serios, dar chiar sunt serios, da-mi un exemplu si sunt sigur ca or sa imi vina idei happy

| Sindbad a răspuns (pentru love1996):

laughing))
iar restul de 10% dintre pacienti sunt erori medicale

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru love1996):

In Romania acum 2 ani erau cam 57000 medici.
Un medic face in medie 15-20 consultatii intr-o zi de munca.

Asta inseamna ca intr-o luna medicii din Romania consulta intre 850.000 si 1.100.000 pacienti. sa luam cifra cea mai mica. 850 mii.

Asta inseamna ca lunar mor 765000 romani. Asta inseamna ca in 2 ani medicii au omorat toata populatia tarii.

Misto respect ai pentru medici.

| Neacsu_Alina_1998 explică (pentru CarcotasulVesel):

Fabrica de ceai de la Oraştie(Fares)
Fabrica de medicamente de la Varset

| Neacsu_Alina_1998 explică (pentru suntserios):

Nu vrem sa mergem la spital! Mergem la spital cand facem practica, ca sa stii asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Citez: "Am vrea sa fie si ceva pe domeniul nostru de vizitat"

Dacă nu vreți la spital în excursie ce altceva ar putea fi în domeniul vostru? Sa mergeți la munte sa vedeți un urs făcând clisma? Ca nu ma prind.

| Neacsu_Alina_1998 explică (pentru suntserios):

Sunt locuri de vizitat in domeniul nostru. Fabrica de ceai de la Orastie, fabrica de medicamente de la Varset. La care am fost deja!

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Neacsu_Alina_1998):

Ok, ma dau batut, chiar ma depaseste
insa acum, chiar sunt curios ce as vede intr-o fabrica de ceai, deci prima oara cand o sa am vreo ocazie, nu o sa o iertwinking

| Neacsu_Alina_1998 explică (pentru CarcotasulVesel):

Noi de exemplu am vazut cum se face. De la A la Z. Depozitul cu ierburile, fabrica, presele, culturile, etc