| Neutrull a întrebat:

DAU FUNDA! Luna aceasta ma duc in Danemarca si nu stiu ce sa-mi i-au cu mine!
Cine da cate mai multe exemple de lucruri primeste funda!

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai ce vrei iti iei la tine,haine de zi,haine de noapte,papuci lejeri, papuci de seara, nu stiu la ce anume te referi tu ce anume nu stii ce sa iti iei...

| dandelion a răspuns:

Eu tot cam călătoresc si uite lista mea:
1)telefonul
2) încărcătoarea
3) discuri cu muzică, filme
4) Caiet de recete (pur si simpu iubesc să gătesc)
5)pieptene
6) clame, agrafe
7) deodorant
8) parfum
9) cosmetică (toate celea: fard, blush, rimel, creion negru, ruj, lipgloss)
10) oje
11) prosopul
12) sampon, săpun (dacă vei sta la hotel nu e nevoie)
13) peria si pasta de dinți
14) hainele (atît pentru vreme caldă, cît si pentru una răcoroasă)
15) bijuterii
16) geanta, un rucsac (dacă ai să ai de mers mai mult)
17) fotoaparatul
18) medicamente (trebuie să ai ceva de prim ajutor pentru dureri de cap, în gît, răceală etc.)
19) căstile de la telefon (pentru a asculta muzică)
20) ceas de mînă
21) ceva de citit (cărți, reviste mai multe)
22) îndreptător de păr
23) bigudi
24) ochelari de soare
25) BANI

Eu toate astea îmi iau deoarece eu plec pe 3 luni de vară, însă nu stiu pe cît ai de gînd să pleci tu. Sper din tot sufletul că te-am ajutat. Să ai o călătorie plăcută!

| Ancajende a răspuns:

Hmmmm eu locuiesc in Danemarca si te-as sfatui pe langa toata garderoba sa iti iei umbrele haine de ploaie si geci groase daca planuiesti sa stai iarna tongue. Tot anul asta a plouat primavara vara si acum toamna. Danemarca are niste lucruri bune dar ploaia si vantul sant o problema aici.