| Emmma5566 a întrebat:

Eu ma mut anul viitor in Londra si imi e destul de frica de acomodarea la scoala. Adica ma refer in principal la scoala (voi fi in clasa a 8 a). Cine imi da si mie niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nu mai visa cu ochii deschiși la a pleca la studii la Londra. Așteaptă să vedeți ce se întâmplă cu Brexit și după aceea discutați despre așa ceva. A fost un vot negativ la Londra în seara asta, poate va cădea actualul guvern, dar deocamdată Brexit-ul merge mai departe. Iar, dacă se va finaliza, vor fi în situația noastră înainte de 2007. Deci, vize de studiu, taxe suportate de către elev, în vacanțe vă întoarceți în România.
Părinții dumneavoastră, dacă au un loc de muncă stabil, obțin vize de muncă. Se încearcă în acord, să se acorde celor care sunt cu vechime în Anglia, cu un loc de muncă vechi și stabil, să li se acorde vize de rezidență. Deci, treaba este complicată în momentul de față, privitor la Anglia, ținând cont că și ei au cetățeni care lucrează în țări din Europa.