| denisamihaela a întrebat:

În ce țări poți călători doar cu buletinul, fără sa ai nevoie de pașaport?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In ue Spania Italia Grecia franta Germania Olanda scotia gb irlanda polonia cehia lituania portugalia Ungaria Bulgaria montenegru

| NLS a răspuns:

Albania, Andorra, Austria, Belgia, Bosnia si Hertegovina, Bulgaria, Cehia, Cipru, Croatia, Danemarca, Elvetia, Estonia, Finlanda, Franta, Germania, Grecia, Irlanda, Islanda, Italia, Letonia, Liechtenstein, Lituania, Luxemburg, Macedonia, Malta, Marea Britanie, Monaco, Muntenegru, Norvegia (ci emis dupa 2009), Olanda, Polonia, Portugalia, Republica Moldova, San Marino, Serbia, Slovacia, Slovenia, Spania, Suedia, Ungaria.

| TheAnonimous3037 a răspuns:

In toate tarile care fac parte din UE:1958

Belgia
Franța
Germania
Italia
Luxemburg
Țările de Jos
1.1.1973 Danemarca
Irlanda
Regatul Unit

Grecia
1.1.1986 Portugalia
Spania
1.1.1995 Austria
Finlanda
Suedia
1.5.2004 Cipru
Estonia
Letonia
Lituania
Malta
Polonia
Republica Cehă
Slovacia
Slovenia
Ungaria
1.1.2007 Bulgaria
România
1.7.2013 Croația

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu buletinul de identitate nu poti calatori nicaieri in strainatate.
Cu cartea de identitate poti calatori in toate tarile UE si alte cateva.
Pentru a vedea de ce act ai nevoie pentru a calatori in alta tara cauta pe internet conditii de calatorie in... si afli aceasta, precum si alte informatii folositoare.

| anonimg a răspuns:

Doar in Europa, in țări care aparțin de Uniunea europeană. Pentru Republica Moldova ai nevoie de pașaport.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonimg):

Nu ai nevoie nici in Moldova, nici in Elvetia, nici in Serbia, nici in Norvegia si niciuna nu e in UE.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru TheAnonimous3037):

Nu ai nevoie de pasaport nici in Moldova, nici in Elvetia, nici in Serbia, nici in Norvegia si niciuna nu e in UE.