| CynthiaElizabeth a întrebat:

Locuiesc in Anglia iar vara asta voi merge in vacanta in Franta la prietenul meu pentru o saptamana. As vrea sa calatoresc cu avionul, dar nu stiu daca imi trebuie procura de la ambii parinti. Am 16 ani iar aici la varsta aceasta esti major, dar totusi eu am pasaport romanesc.
Am calatorit Anglia-Irlanda singura si nu am avut nici-o problema.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa mergi linistita, nu este nici o problema.
Doar daca ai veni in Romania ar fi problema sa iesi si nu ai putea fara declaratia ambilor parinti.

1 răspuns:
| alexs99 a răspuns:

Nu-ti trebuie procura de la parinti daca calatoresti in Franta, doar in cazul in care vei veni in Romania iti va trebui.