| Kisses a întrebat:

Bună TPU! Mi-am luat o vacanta in Dubai în august prin agenția Karpaten. Am câteva întrebări pentru cine a mai fost recent în Dubai. Este adevărat ca nu se poate bea bere fiind o tara musulmana? Am luat biletul cu pensiune completa, nu cred ca o sa am băuturile incluse, dar nu stiu la hotel dacă exista bere sau dacă pot cumpăra dintr-un supermarket sa le iau în camera la hotel, am înțeles ca este doar un restaurant care are bere și este peste 10 euro o sticla. Oare cum se procedează? Si despre excursii m-ar interesa, ce excursii vi s=au părut ok și cat ati dat? Eu le voi cumpara de la agenție. Ce ma sfătuiți? Dau funda. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Că sa cumperi alcool de la magazin ai nevoie de un permis pentru așa ceva. Că turist poți consuma la restaurant sau la hotel dar la preturi foarte mari. Cred totuși că reziști o vacanta fara sa bei alcool daca nu vrei probleme pe acolo. Plus că nu e deloc indicat alcoolul la ce călduri de 50 grade vor fi acolo în august

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Bere ca bere, dar mici oare au? Si manele? Ca nu merge una fara alta si fara cealalta. Daca stai sa te gandesti bine, mai ca nu merita sa pleci din Romania.

| haileewatson a răspuns:

Nu poti rezista o vacanta fara alcool? Cred ca Dubai-ul are o groaza de activitati si obiective de oferit astfel incat sa te bucuri de el fara sa iti stea gandul la bere. laughing)