| sweetangels a întrebat:

O prietena vrea sa mearga cu gagicul la hotel cateva ore ca ei stau la parinti si acolo nu merge lugu-lugu. Se poate face rezervarea pe o singura persoana sau trebuie amandoi sa arate buletinele?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ajunge un singur buletin, nu e nevoie sa le arate amandoi.
Hotelul vrea sa stie doar pe numele cui este camera si cine o va achita.
Atat.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

În mod normal, ambii turiști trebuie să fie înregistrați. Așa cere legea. Acum, că recepționerul cere două, unul sau de loc buletine... e altă poveste, de obicei rezolvată cu vreo 5 lei peste prețul cerut pe cameră (doar dacă omul devine prea insistent).