| croitoru92 a întrebat:

Vreau sa plec la Busteni cu trenul de 1 mai si m-ar interesa sa stiu daca pot ajunge la sfinx si la babe pe jos. Daca da cam ce distanta ar fi(minute)? Si ce ar mai fi de vizitat in Busteni? mersi.

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

In primul rand vreau sa iti spun ca traseul este unul greu si trebuie sa ai conditie fizica.

Sunt mai multe trasee care duc la Sfinx si la Babele. Cele prin Jepi sunt mai grele.

Inainte de a incepe un traseu este bine sa te informezi si sa cauti pe cel mai accesibil. Sa nu iti lipseasca o harta a traseelor si un echipament corespunzator. Totodata, trebuie sa tii cont si de vreme. Daca pamantul inca este moale, indicat ar fi sa amani acea excursie si sa faci un traseu mai usor si mai scurt. Nu te poti juca cu asta.

Toate traseele din Busteni catre acele obiective sunt de cca. 4-5 ore. Dar se poate face si mai mult in functie de cum se merge.

Acolo mai poti vizita si Palatul Cantacuzino.

Pa, pa.

1 răspuns:
| whattt a răspuns:

Nu cred