| alexia228 a întrebat:

Buna! Urmează sa plec in vacanța in Bulgaria. Unde ar fi mai ok-Sunny Beach sau Nisipurile de Aur? Și vreau sa stiu dacă se vorbește românește, in special la hotel/restaurante etc+cazări all inclusive nu foarte scumpe

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Două-trei vorbe în română mai poți auzi prin Balcic. Dar acolo nu e chiar o stațiune de mers la mare, mai degrabă pentru vizitat Castelul și grădina botanică.
Sunt mai multe stațiuni ok în Bulgaria, pe litoral; depinde ce anume cauți:
- pentru familii cu copii - Duni sau Albena;
- pentru distracție - Sunny Beach sau Nisipurile de Aur;
- pentru odihnă, relaxare, istorie - Nessebar sau Balcic, dar și Varna, Sveti Vlas, Sf. Constantin și Elena etc.

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

De vorbit vorbesc. evident pe sarite..in rest eu am fost in nesebar..si a fost ok.un fel de eforie pmus mamaia dar mai bine un pic.un pic. poate sunt subiectiv dar na.

| Digikey a răspuns:

Sunny beach este un fel de Eforie sud multiplicat de 30 de ori.
Tiganie ca la noi.
La Nisipuri este mai ok, dar atentie pe unde parcati va ridica masina in 2 minute.

| Fr3You a răspuns:

Nisipurile de aur, clar, am fost recent si e efectiv superb, e si muzica romaneasca