| Eyesblue a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti ce materii se fac la turism si alimentatie. Pentru ca eu as vrea sa dau la turism si alimentatie si nu prea imi place matematica. Oare se da bac la mate?

Răspuns Câştigător
| Mihaela_5169 a răspuns:

Ai sa faci cam asa:

Ai 3 ore pe saptamana de turism
5 ore pe saptamana de alimentatie
si 1 de igiena in unitatile de alimentatie si unitatile hoteliere
3 ore de mate
3 ore de romana
2 de engleza
2 de franceza
1 istorie
1 geografie
1 biologie
2 chimie
2 fizica

si pe parcursul anilor o sa se mareasca numarul de ore.big grin
si din clasa 11 nu mai faci chimie fizica si biologie

Daca mai ai intrebari, nu ezita sa ne intrebi!

6 răspunsuri:
| scumpika201093 a răspuns:

Eu te pot ajuta pentru ca am profilul turism. o sa faci :mate, romana muzica desen tehnologie, logica, contabilitate, biologie, studiu calitatii, informatica, 2 limbiii straine. engleza sh germana sau franceza si km atat cred aceste materii st in clasa a 9a

| Aiicha a răspuns:

Da, se da mate la bac pentru ca esti la un liceu tehnologic happy
Materii:
3 ore de romana,
3 orede mate
, 2ore engleza,
2 ore franceza
2 istorie
1 geografie
2 ore resurse umkane
2 ore economie
2 ore marketing
2 ore planificare operationala
4 ore organizarea agentiei de turism
1 ora tipologia agentiei de turism
1 ora informatica
1 ora religie
1 ora sport
1 ora politici si strategii de markeing
+ practica(igiena si operatiuni tehnice in ag de turism )
happy asta fac eu sunt a 11a big grin

| Aiicha a răspuns:

Nu faci fizica, chimie, biologie, desen, muzica happyhappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la turism. faci 2 ore de mate.rom.1 relifie. fara biologie fara kimie.fizic.muzica.2 zile de practik pe sapt.de restu.module.igiena.patrimoniu turistic. tehnici de servire...structuri de primire etc anda_brunetzic17 id meu pentru mai multe detaliihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt al alimentatie si anul asta s-a schimbat ceva la profil adica facem anul de practica la sf.clasei a 10-a si as vrea sa stiu ce ore se fac la anul?

| Eyesblue explică:

Iaca că am dat și bac la matematica laughing Succes viitorilor tehnicieni în turism!