| Perverse a întrebat:

Sunt clasa a 8a in bucuresti si nu stiu la ce liceu sa merg am media 5-8 7,56. Si as vrea sa intru la liceul iuliu maniu sau marin preda. Vrea sa-mi spuneti in ce cariera pot promova la urmatoarele profile: Alimentatie si turism, stinte sociale, mate info. Mentionez ca nu stiu cam deloc matematica si nici nu-mi place. Dar in schimb stiu sa fac multe pe calculator

3 răspunsuri:
| bogdan1004 a răspuns:

La Alimentatie-Turism(turist{ghid}, ceva de alimente ceva ca si garda financiara(cred ca OPC)
Stiinte sociale(asistent social)
MAte-info -trebuie sa mai faci o facultate

| AstonMartin a răspuns:

Pai daca nu stii matematica, m-ai bine nu optezi pentru mate info, iti recomand sa te indrepti spre alimentatie si turism. Daca zici ca te pricepi la IT, dupa liceu faci o facultate de cibernetica, care este cam grea. Numai bine!

| Stefaniaaaaaaaaaa1 a răspuns:

In cazul in care optezi pentru mate info iti va trebuii si matematica, si informatica si fizica. E cel mai bun profil, dar e mult de munca. Daca te pui pe invatat ai putea reusii. Examenul te va ajuta mult, asa ca nu-ti irosii sansa.