| cris_3682 a întrebat:

Ati putea sa-mi spuneti pe ce materii se pune accent la liceele economice profil turism sau turism si alimentatie, ce profil este mai cautat si daca se face multa matematica? Va multumesc mult."

Răspuns Câştigător
| LoLo a răspuns:

Pai la turism si alimentatie baza este engleza(si geografiatongue), trebuie sa o stitongue, eu sunt la turism si alimentatie, este foarte usor la acest profil dupa mine(materi care se fac:mate(eu fac 3 ore de mate), modul 1, modul 2, modul 3(eu fac 6 ore pe saptamana), geografie(1 ora pe saptamana), fizica(2 ore), engleza(2 ore), romana(3 ore)...si in rest se mai face religie, germana, istorie, logica, biologie si atattongue)...