| anonim_4396 a întrebat:

îmi poate spune si mie cineva daca vreo companie aeronautică mai are zboruri din Germania, Munchen către România luna asta? Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„... îmi poate spune ai mie cineva daca vreo companie aeronautică _mai ai zboruri_"
===
Eu nu mai am zboruri, nici companie aviatică nu sunt.
Dar cu siguranță mai sunt, însă nu pentru pasageri, ci doar pentru mărfuri sau umanitare / medicale.
E posibil să se mai facă repatrieri, dar asta doar în mod organizat. Ia legătura cu cel mai apropiat Consulat și cere informații.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu locuieste de doi ani in Germania si nu mai stie romaneste?
Nu exista zboruri civile din Germania catre nicaieri. Zborurile mele pentru 7-12 mai au fost anulate, ca, de altfel, toate zborurile spre si dinspre alte tari. Mai sunt cateva chartere care duc turcii in Turcia sa posteasca de Ramadan.

| JicaContra a răspuns:

Sigur, toate avioanele circula pe timp de pandemie, nu au oprit nici unul, toti vor sa ia coronavirus si sa il duca si in alte parti unde e nevoie

avioanele au fost PRIMELE TAIATE cand a aparut pandemia, si acum mai circula doar pentru repatrieri (te incadrezi la asta, incearca) DAR care sunt urmate de 14 zile de izolare fortata, cei care merg la munca (deci cei care vin in Jermania, nu care pleaca din) si transporturile de materiale sanitare, indispensabile in pandemie)