| ButeT a întrebat:

Buna ziua, pe data de 20 dec am zburat cu avionul pana in Italia, am avut nevoie de plf, acum la intoarcere, trebuie sa il fac din nou? Sau se poate folosi tot cel la venire?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da pentru ca vii dintr-o tara rosie. Mai mult, daca nu esti vaccinat stai si in carantina. 10 zile daca ai test cu 72 de ore inainte si 14 zile daca n-ai test.

| ButeT explică (pentru Salontanul):

Am tot, ma refer strict la plf daca trebuie refacut, am si vaccin, fac si test.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ButeT):

Plf e valid 24h

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru ButeT):

Exact asta ti-am raspuns. Si pentr organele din Romania trebuie sa faci porcaria aia. Prima ai facut-o pentru italieni.