| anonim_4396 a întrebat:

Am primit o invitatie sa plec in italia de pe data de 2 pana pe9 ianuarie imi trebuie pasaport obligatoriu. sau pot pleca doar cu buletinul? am 19 ani si plec cu avionul

4 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

In Comunitatea Europeana poti calatori doar cu buletinul. Sa verifici doar sa nu fie expirat sau sa expire pana la data intoarcerii.

| trifsandu a răspuns:

Nu iti trebuie pasaport pentru Italia.
Doar in afara comunitatii europene iti trebuie pasaportul.
Deci fii fara retinere ca poti merge doar cu buletinul doar sa nu fie expirat sau sa expire pina la data intoarcerii tale. Iti doresc calatorie placuta. Cind te intorci sa ne spui si noua cum a fost acolo( nu uita).

| gargaritza a răspuns:

Doar cu buletinul in Uniunea Europeana. Poti sa aflii mai multe informatii pe site-ul urmator:http://www.politiadefrontiera.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi spui si mie ti-a facut o ruda invitatia sau nu?