| loredana678909876 a întrebat:

Buna ziua TPU, as vrea ceva staturi pentru calatoria care va urma sa o fac. Vreau sa plec din Liverpool Anglia spre Focsani Romania, o sa plec doar eu si 2 copii 15-13ani. As vrea as stiu de unde sa iau ferry boatul si pana unde, ce complicatii o sa fie si ce drum ar fi cel mai scurt pana acolo si orice alte detalii. Va multumesc enorm.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa iei un avion, sau un autocar/minibus care te aduce direct in Romania.
Pe bucati, cu ferryboat-ul, taxiuri si mijloace de transport in comun, iti va lua 1-2 saptamani sa ajungi in tara si nu-i indicat sa faci asta, mai ales cand ai 2 copii cu tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu masina, avionu, trenul, autocarul? Ce ar trebui sa intelegem din intrebarea ta?

| loredana678909876 explică (pentru Violleta2022):

Bam masina new personala

| Violleta2022 a răspuns (pentru loredana678909876):

Dar romaneste, ai uitat deja sa scrii?