| diana0983 a întrebat:

Vreau sa imi fac rezervarea pentru biletele de avion pe buletinul nou, de 18 ani, însă in momentul in care voi face rezervarea, nu voi avea inca împlinita varsta. Dar pe cand voi folosi biletele, voi avea 18 ani. Exista vreo problema?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, rezervarea o faci pe actuala CI (sigur n-ai BI). Actele de identitate se preschimba la expirare.
De altfel poti preschimba CI cu 180 de zile inaintea expirarii actualei CI.

| Violleta2022 a răspuns:

Discuta la o agentie de voiaj sau direct la aeroport.
Pentru ca ai nevoie de un document de identitate valid cand faci rezervarea dar si cand iesi din tara, la vama in aeroport.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Nu este nici o problemă!

| tickey a răspuns:

Cat timp esti major in ziua calatoriei, nu exista nici o problema