| notyourbusiness23 a întrebat:

Are ceva daca pe biletul de avion*biletul, nu rezervarea*, scrie ca buletinul expira astazi, dar de fapt expira in 2020? O sa am probleme la aeroport din cauza asta?

Dau funda pentru unui raspuns bun!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cu siguranță te referi la BOARDING-PASS. Nu contează data aia, contează ca la îmbarcare (și implicit la control frontieră) să ai un document de identitate VALABIL.

| notyourbusiness23 explică (pentru mihai69):

Oh, m-am mai linistit. Credeam ca o sa am probleme din cauza asta, si eram cam stresata. Mersi mult!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o importanta, important este ca datele de identitate sa corespunda.

| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg.De ce sa scrie asa daca tie iti expira in 2020? Ai doua buletine iar rezervarea este facuta dupa cel care expira azi? Ma rog, ieri pe 4 iulie.

| notyourbusiness23 explică (pentru darrio2007):

Nu, nu am doua buletine. Am unul singur cu data de expirare in 2020. Numai cand am facut check in-ul, din greseala am selectat "2016" in loc de 2020.

| darrio2007 a răspuns (pentru notyourbusiness23):

Noroc sa fie cum ti-a raspuns mihai69. Sper sa nu faci aceeasi greseala, unde chiar ti se cer exact datele din C.I.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am vazut niciodata un bilet de avion pe care sa scrie data de valabilitate a CI. despre ce companie e vorba? trimite le un mail

| notyourbusiness23 explică (pentru suntserios):

Cand am facut check in-ul, m-a pus sa trec si data de expirare a buletinului. Este vorba despre compania Wizz Air. Le-am trimis un email la una din adresele lor de mail, dar mi-au trimis unul imediat in care imi spunea ca e o adresa pentru reclamatii, sau ceva de genul.

| Alexandra_Lungu_1994 a răspuns (pentru notyourbusiness23):

Buna am aceiași problema dar nu stiu de ce eu le-am băgat bine datele... In fine... Ai avut probleme la aeroport? Sau a fost ok?