| Alexandra0087 a întrebat:

Bunaaa! Am nevoie de un raspuns urgent.Calatoresc cu avionul si am doar bagaj dr mana.Am primit cadou doua produse de make up de 30 ml fiecare si un ruj solid, eu deja aveam doua rujuri lichide la mine.Stiu deja regulile cu gramajele produselor permise in bagajul de mana. Vreau sa stiu daca se poate sa le iau la mine.Mi-e teama sa nu mi le arunce pe toate, plus ca au fost scumpe.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Le poți lua, dar ai grijă să le pui pe toate într-o pungă de plastic transparentă și să le scoți din bagaj la controlul de securitate.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiind recipiente sub 100 ml si care in total nu trec de 1L nu iti arunca nimeni nimic