| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Plec cu avionul și am doar bagaj priority(adică ghiozdan și geamantan mic) știți dacă prezervativele sunt permise in bagajul de mana sau in geamantan?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Puse in geamantan la cala, ca doar nu ai nevoie de ele in bagajul de mana, fiindca nu vei face sex in avion laughing si apoi, daca ti se verifica bagajul de mana si se scoate tot ce ai in ele, or sa se amuze vamesii si tot aeroportul, de ce ai tu in bagajul de mana.

| lpavel a răspuns:

Sper ca asta-i o gluma laughing De ce n-ar fi permise? Nu sunt permise daca duci cu tine sa zicem 100 de bucati pentru ca asta ar insemna sa le vinzi si nu ai autorizatie de vanzare, atunci e interzis, dar 10-20 de bucati poti lua cu tine ca nu zice nimeni nimic ca doar nu sunt droguri... laughing