| Vitriol a întrebat:

Ca regula generala, care sunt regulile speciale pe care trebuie sa le respecti cand calatoresti in tari mai slab dezvoltate, unde infractionalitatea atinge cote ridicate? As dori un raspuns mai amplu.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| shadovv a răspuns:

Sunt cateva lucruri simple pe care le poti face dar nu vei putea obtine niciodata siguranta perfecta decat daca angajezi un shaolin.
1) Nu purta bunuri la vedere (inele etc.);
2) Mergi numai pe drumurile principale/luminate;
3) Poarta mereu un spray paralizant/piper;
4) Sa ai mereu un mijloc de comunicare (telefon, etc.); invata numerele de urgenta din tara respectiva si nu te sfii sa dai apel cand e ceva suspicios;
5) Nu da multe detalii despre tine, nu toti oamenii sunt oameni.
6) Fi cu ochii in patru la tot ce se intampla in jurul tau;

Cam astea ar fi. Multu bafta!

1 răspuns:
| Babydoll_4700 a răspuns:

Ceea ce faci si in Romania (face parte din tarile slab dezvoltate): ai grija la portofel! laughing