| anonim_4396 a întrebat:

Cand vom putea ajunge la aeroportul otopeni cu trenul? Din ce orase?

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Din data de 4 martie 2009, au fost puse în circulaţie trenurile "Henri Coandă Expres" care fac legătura între staţia Bucureşti Nord şi Punctul de Oprire AEROPORT, prin care se va asigura transferul pasagerilor şi al persoanelor interesate la şi de la Aeroportul Internaţional Henri Coandă.
Cele 18 perechi de trenuri destinate acestui serviciu circula în regim cadenţat, la interval de o oră, în graficul orar 05.15 - 23.23.
Transferul pasagerilor de la Punctul de Oprire AEROPORT până la terminalele Aeroportului Internaţional Henri Coandă se realizeaza cu autobuze specializate, care circula într-un grafic orar corelat cu mersul trenurilor.
Biletele de călătorie sunt globale (pentru tren şi autobuz), preţul unui bilet fiind în valoare de 6 Ron.
CFR Călători vine si în întâmpinarea călătorilor navetişti care circulă pe ruta Bucureşti Nord – Aeroportul Internaţional Henri Coandă (Otopeni) cu o nouă ofertă – abonamentul lunar de 100 lei (care include si transferul cu autobuzul)
Deci din orice zona a tarii se ajunge cu trenul in Bucuresti si de aici tot cu trenul la Otopeni

mlm
| mlm a răspuns:

Cu trenul nu poti ajunge pana la aeroport, doar pana in gara de nord, din afara garii poti lua microbuze care te pot duce pana la aeroport, sau poti lua taxi daca iti convine.

| borsec a răspuns:

Pai poti sa ajungi din toate orasele cu trenul in Bucuresti, dar din pacate nu avem statie de tren care sa duca direct la aeroport, care este situat in afara orasului.

| J7anine a răspuns:

Intr-o joi happy chiar asa, nu vroiau sa faca metrou pana la otopeni? pariu ca sunt indecisi tren sau metrou si de aia nu se mai aude nimic tongue