| RaisaDiana a întrebat:

Care credeti ca este cel mai frumos oras din Romania sau Rusia?

Răspuns Câştigător
| ZebraaPrint a răspuns:

Din Romania orasele care mi se par cele mai frumoase sunt Sibiu si Brasov( oras curent), iar din Rusia Sankt Petersburg ( Am fost.in mai si am prins noptile albe. E minunat acel oras, seamana foarte mult cu Moscova.E plin de istorie. Are cladiri frumoase si e superb.) happy

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din Rusia habar n-am dar din Romania Brasovul e cel mai tare oras mai ales e orasul meu natal.

| Dreamt a răspuns:

Rm. Valcea/Sibiu (nu sunt din niciunul din ele) big grinbig grin

| Roberto a răspuns:

Din Romania,zic eu, Sibiul.Din Rusia, Sankt Petersburg.

| Millanteria a răspuns:

Din Romania, Cluj.
Din Rusia, capitala, mai exact, Moscova!

| AndruPink14 a răspuns:

Romania-Bucuresti
Rusia-Moscova
Funda?big grin

| AliceHamingway a răspuns:

Din Romania ei bine eu zic ca iasi sau sibiu nu sunt aglomerate dar cel mai fainj e falticeni in acest oras au locuit murit sau nascut multi scriitori romani. acolo si ai multe de vizitat precum muzeul Mihail Sadoveanu, muzeul ion irimescu, muzeul apelor si multe altele( prea multe pentru a fi mentioanate). am fost si acum acel oras are un locusor in inima mea. eu sunt scriitoare si scriu despre orasele tarii noastre inca nu am terminat cartea asa ca nu e publicata. eu iti sugerez sa te informezi si tu, iar ideele mele sper sa fie de ajutor.Despre rusia nu prea stiu, nu am fost

| vladmR a răspuns:

Cluj-Napoca e cel mai frumos oras din Romania.

| Razvan94 a răspuns:

Din Romania e sibiul cu siguranta big grin

| Doiniţa_3278 a răspuns:

Salut!
Cred ca cel mai frumos oras din Rusia este San Petersburg, iar din Romania este Timisoara (un oras linistit, civilizat ). Ma rog, aceasta este parerea mea happy Succes

| BroascaCuElice a răspuns:

Din Ro e brasovul
sau sibiul

rusia:
moscova

| maradi3 a răspuns:

Din Romania,Sibiul,Clujul iar din Rusia, Chisinaul! Aaaa, nu e-n Rusia Chisinaul? S-o credeti voi ca nu e...laughing