| danutadakota a întrebat:

Care e cel mai frumos oras pe care l-ati vizitat vreodata?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

In Romania : Capitalatongue, Brasov, Sibiu, Medias
In Europa: Viena

19 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Din Romania mie cel mai mult mi=a placut Sighisoara
Din Europa cred ca nimic nu se compara cu Venetia
Din Africa Luxor
Din SUA New York
Fiecare din ele exprima sunt altceva si nu poti sa le compari.

| DenissaDeea a răspuns:

Pai mie mai placut orasul Piatra-Neamt din Romania/si din extern orasul Lecce-Galatina din Italia.

Bula
| Bula a răspuns:

In romania: Sighisoara, Sibiu, Cluj
In Europa: Viena, Venetia, Barcelona
In lume: oriunde gasesti frumusei si locuri interesante, daca umblii cu ochii deschisi, ai timp si rabdare.

| borsec a răspuns:

Din Europa-Munchen
Din Romania-Sighisoara

| simpluEu. a răspuns:

Din Romania Brasov si di Europa Roma, Milano si Madrid.

| sigmanet a răspuns:

In Romania: Sighisoara, Brasov, Sibiu
In Italia: Venetia

| ancootza a răspuns:

Pai mie imi place : Venetia, Paris, New York, Sibiu, Resita, etc!

| psiholoaga a răspuns:

Alba Iulia, deocamdata. Nu am iesit din tara decat in bg si nu mi-a placut.

| RamonaMn a răspuns:

Din Romania: Sighisoara, Maramures, Brasov, Sibiu, Iasi
Din alte tari: Munchen, Viena, Venetia, Paris.

Cred ca adevaratele locuri pentru expeditii si excursii ar fi in tara noastra. E pacat sa nu ne cunoastem tara in intregime.

| fisshu a răspuns:

In romania unde stau Hunedoara iar in afara Roma mi-a placut mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brasov

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Skopje, Viena, Kairo

eileen
| eileen a răspuns:

Mi-a placut foarte mult Trieste, Italia unde am si locuit o perioada, este superb, munti, mare, arhitectura, istorie, cafenele cate vrei, este perfect!
De asemenea, Guilford, Indiana SUA, este o suburbie tipic americana care m-a impresionat tare, este linistit, casute fabuloase, oameni prietenosi, caprioare pretutindeni, iar iarba este mai verde decat verde!happy

| kh1ss a răspuns:

Sibiul

lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu incep sa zic ce orase din lume am vazut big grin, cum ai pus intrebarea la singular o sa-ti raspud: Brasovul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sighisoara e cel mai bun! Am auzit ca e singura cetate locuita din Europa! Eu locuiesc in orasul Dumbraveni... e frumos pentru ca e casa mea... dar nu e la fel de ingrijit ca Sighisoara.
Si Sibiul e frumos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania-Iasi
In Asia-Osaka
In Europa-Venezia

| radamantin a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa vizitati: Pescara (Abruzzo), Napoli & Salerno (Campania), Rimini & Parma (Emilia-Romagna), Trieste (Friuli-Venetia Giulia), Roma (Lazio), Genova (Liguria). Merita

| blairelovesmusic a răspuns:

Orasul meu natal: Vaslui. Deja am hateri, dar ignoranta le ucide orice forma de existenta.