| AndreiWeisz a întrebat:

Care oras mare din tara vi se pare cel mai frumos? Aici ma refer la Bucuresti, Cluj, Iasi, Timisoara si eventual Constanta.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu am vizitat alt oras decat Timisoara,Lugoj, Periam,deci spun Timisoara,dar daca as vizita alte orase as putea sa ma decid mai bine,si ardealul e frumos,Cluj, sibiu, Brasov, deva, Prin Arad am trecut dar nu l-am vizitat, Cele mai frumoase momente le-am petrecut in castellon

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi-a placut Timisoara cel mai mult, desi si Clujul este frumos. Bucurestiul e viu si cultural. Constanta este la mare si are amestecul cultural interesant. Iasiul are o zona centrala extraordinart de frumoasa si plina de semnificatii.

| Panteraa a răspuns:

Eu sunt din Suceava si pot spune ca Bucovina chiar e frumoasa mai ales ca e zona mea si ma mandresc cu asta, dar sincer cel mai frumos oras pe care l-am vazut a fost Cluj-Napoca. Sunt indragostita de orasul asta, are tot ce iti trebuie ca sa te relaxezi, sa te distrezi, sa te simti bine. Si oamenii sunt minunati.

| AssassinXD a răspuns:

Clujul este un oras frumos, cu multe obiective, fiind si un oras cautata de multi dintre strainii veniti la noi. Am "experienta" laughing deoarece locuiesc aici. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Criss_Crissty_1999 a răspuns:

Cele mai frumoase din cele 4 m-i se par Timișoara și Cluj.
Dezavantajele Timișoarei sunt:
-E mult prea aglomerat;
-Este plin de treceri de pietoni, nu ai rezista să vizitezi orașul cu mașina;
Cluj:
-Este foarte întortochiat;
-Majoritatea șoferilor sunt nesimțiți și trebuie să-i lași pe ei să treacă deși tu ai prioritate;
Cam atât! Sper că te-am ajutat!

| AndreiWeisz explică (pentru Criss_Crissty_1999):

Cel putin la partea cu Timisoara ai dreptate laughing Tu de unde esti?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am vazut Timisoara inca sa imi dau cu parerea.

Constanta e un oras praf, plin de cocalari si ghertoi, destul de murdar... nu imi place deloc.

Bucurestiul e un oras plin de istorie, are niste bulevarde si cladiri superbe.

Iasul are un centrul plin de istorie, dealul Copoului si zona adiacenta superba.

Clujul un oras in plina expansiune, plin de evenimente, un oras care intinereste.

Bucurestiul insa cred ca le are pe toate

| AleexisViol3t a răspuns:

Constanta pentru ca mie imi place foarte mult marea si acolo, categoric, sunt cel mai aproape de ea

| Criss_Crissty_1999 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Pentru că sora mea locuiește acolohee hee

| Adry05 a răspuns:

Dintre astea as zice Iasi. Constanta are mult potential avand in vedere ca e la mare, dar e neingrijit.
Bucuresti mi se pare ca n-are ce cauta pe lista, e capitala, e normal sa aiba diversitate si lucruri care sa-l puna in fruntea listei.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Intre Brasov si Cluj dar mi-e greu sa aleg.