| AlinaG a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase locuri din Romania? Si de ce? Gen experiente proprii.

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Sal!
Personal,am avut ocazia sa vad toata tara,dar dintre toate locurile,cel mai mult mi a placut in Valea Doftanei,Jud prahova.
Este un drum in urcus,foarte frumos dealtfel,o zona minunata,iar undeva jos,se vede cand urci cu masina, valea doftanei, lacul are culoarea verde, o raritate in tara noastra!
Am fost acum 3 ani acolo, dar recunosc ca m as mai duce ori de cate ori, as avea ocazia!
Merita vizitata zona!

6 răspunsuri:
| daydreamer a răspuns:

Eu as zice Cheile Bicazului. Am fost o singura data acolo, dar impresia pe care mi-au lasat-o locurile nu se poate explica.
Imi mai place si la cascada Urlatoarea, sau la Vulcanii Noroiosi.

| Leocerba a răspuns:

Poftim cateva pareri( o ai acolo si pe-a mea)
http://www.TPU.ro/......ia-merita/

| Leocerba a răspuns:

In plus, ti-as putea vorbi despre Cheile Nerei.Acolo gasesti tuneluri sapate-n stanci de pe vremea romanilor,pesteri,paduri,mori de apa protejate UNESCO, Lacul Dracului, Ochiul Beiului(cea mai verde apa ever) case de poveste : http://www.casa-verde.ro/.
Eu m-am cazat intr-o casuta in Sasca Montana.

| sionutz a răspuns:

Aici gasesti o baza de date destul de mare cu cele mai frumoase locuri din Romania http://turism.bzi.ro/

| dienuta1990 a răspuns:

Cel mai frumos loc din Romania este fara indoiala traseul transfagarasan

| Ouster98 a răspuns:

Eu as zice ca in cheile Tisitei este cel mai frumos avand cascade pereti de gresie si are obstacole, o pestera care a fost facuta in munte prin care treceau tancuri dar apa este infernal de rece asa ca te sfatuiesc sa porti sosete cand treci de asemenea si bocanci ca sa nu te tai.
Ce sa zic, nu am trecut de pestera aia ca era tarziu dar sunt sigur ca era frumos, si iti doresc calatorie placuta!