| cristina409 a întrebat:

Care sunt cele mai importante orase din centrul, sudul si vestul Africii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceste orase sunt :
- din sud : Cape Town, Port Elizabeth, Durban, Leshoto, Pretoria, Bulawayo, Johannesburg
- din centru : Kinsahsa, Mbuji-Mayi, Bangui, N'Djamena, Libreville, Brazzaville, Lusaka, Bulawayo, Harare, Luanda
- din vest : Agadir, Tunis, Casablanca, Rabat, Tanger, Meknes, Marrakech, Nouakchott, Dakar, Bissau, Conakry, Freetown, Monrovia, Abidjan, Kumasi, Lome,, accra, Abidjan, Porto Norvo, Ibadan, Lagos, Kano, Niamey, Alger, Oran, Oujda, El Aiun, Fes, Tetouan.

Fuunda?

3 răspunsuri:
| AlterEgoEva a răspuns:

In Sud:Cape
Town,Johannesburg,Durban,Pretoria,Vereeniging,Port Elizabeth
Vest:Lagos,Accra,Abidjan,Dakar,Freetown,Luanda,Huambo,Kinshasa,Lubumbashi,Mbuji-Mayi,Brazzaville
Centru: Lagos,Khartoum-Omdurman,Kano,Ibadan,Douala,Abuja,Yaoundé, Kaduna, Benin City, Port Harcourt, Maiduguri big grin

| cristina409 explică (pentru anonim_4396):

Merci

| alexs99 a răspuns:

Sud-Johannesburg,Cape Town,Pretoria
Vest-Accra, Dakar, Abidjan
Centru-Lagos, Kinshasa, Lusaka