| MarianaMadu a întrebat:

Care sunt cele mai interesante locuri pe care le-ati vizitat in Romania pana acum? Cat mai multe raspunsuri va rog si daca dau funda la cineva nu inseamna ca altii nu mai trebuie sa scrie. Le dau vot. Multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
| simf a răspuns:

Mary, Romania e fascinanta. O sa enumar la intamplare locuri absolut minunate, unde m-as intoarce oricand: Gura Portitei, Cheile Turzii, Sighisoara, Valea Cernei, Vidraru, Turnu Severin, Cazanele, Curtea de Arges, Oradea cu cetatea ei locuita, Arad, Vulcanii noroiosi, Scarisoara, Delta...
Uite si ceva poze: http://fusaru.blogspot.com/search/label/discover%20romania.

8 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Campulung Muscel - mi s-a parut un orasel nemaipomenit, castelul Iuliei Hasdeu din Campina si manastirea Corbii de Piatra din Arges

| Mihaela a răspuns:

Hei. Pai cum nu prea am umblat, nu stiu foarte multe.
Castelul huniazilor : Hunedoara.
Fantana muzicala: Craiova
Prin Calafat, Timisoara.
Nu mai stiu laughing!
Sper ca te-am ajutat!
Numai bine, si daca vrei da si tu un click aici :* SPAM-MissBloodieMelancholieMarrie.html
Multumesc! :*

| micky19 a răspuns:

O excursie de o zi pe transfagarasan e ceva de neuitat am fost si eu acum 2 ani pe acolo si nu stiam ca in tara noastra exista asa ceva. am fost surprinsa placut si am ramas cu amiintiri placute. Dar daca vrei sa stai mai mult pe acolo este o cabana ceva gen "la capra" (nu mai tin exact minte) unde te poti caza dar sa suni inainte cu ceva timp sa faci rezervare ca este foarte solicitatahee hee

| filipm2001 a răspuns:

Delta Dunarii, poate printre cele mai frumoase locuri de pe meleagurile natale; succeswinking

| Dreams7 a răspuns:

Biserica Neagra,Castelul Peles,Cetatea Neamt,Transfagarasan,Lacul Rosu,Lacul Belis, Planetariul Suceava, Cetatea Rasnov.Mai sunt, dar pe astea mi le amintesc cel mai bine.

| beatrice_2158 a răspuns:

Aproape de Predeal este un loc turistic se numeste" La 7 scari".

| simf a răspuns:

Pentru micky19 - se cheama chiar "capra" cabana. daca ajungi la vidraru, urca in coada barajului. n-o sa regreti.

| smileforme_3045 a răspuns:

Sa te duci pe cheile sohodorului,spre pestera polovraci la podul lui D_zeu, dar sa te duci cu cortul.e un peisaj incredeibil, tineam berea la rece in apa...e superb nu am cuvinte sa iti descriu